AnaSayfaya git
Teknoloji ve Mühendislik Terimleri Sözlüğü
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Z- ZC ZE ZI
ZEN ZER

Zener diode

ters yöndeki elektrik akımını bir eşik değerden sonra geçirmeye başlayan diyot. Eşik değere kadar zener diyotu ters yöndeki akımı durdurmaya devam eder.

< AnaSayfaya git Hakkında | Teknikvideo Ana Portal | Top 10 | Sözlükler | Login ^ Yukarı
© 2015 Admin User XHTML | CSS Powered by Glossword 

Zener diode teknik teriminin bir anlamı da "ters yöndeki elektrik akımını bir eşik değerden sonra geçirmeye başlayan diyot. Eşik değere kadar zener diyotu ters yöndeki akımı durdur" ifadesidir.Eğer Zener diode ifadesinin anlamının "ters yöndeki elektrik akımını bir eşik değerden sonra geçirmeye başlayan diyot. Eşik değere kadar zener diyotu ters yöndeki akımı durdur" ifadesinden ayrı olduğunu düşüyorsanız sitemizde "Zener diode " ifadesini aratınız ve diğer sözlüklere de bakınız. Yine de Zener diode ile ilgili farklı anlamlar olduğunu düşünürseniz Zener diode ifadesini Google arama motorunda buraya tıklayarak aratınız. Zener diode nedir? veya Zener diode ne demek? diye de aratabilirsiniz. İngilizce Türkçe ve Türkçe İngilizce online sözlük olan bu Teknik Sözlük, Kategorilere ayrılmış binlerce teknik terim, söz ve sözcükleri sunmaktadır. Özellikle enerji santralları olan doğalgaz kombine çevrim, akışkan yataklı, nükleer, konvansiyonel kömürlü santraller ile hidroelektrik santrallerinde karşılaşılabilecek tüm kısımlara ait teknik terimler teknikvideo güvencesiyle sunulmaktadır. Aynı zamanda gıda terimleri, bilgisayar terimleri, denizcilik terimleri, inşaat terimleri, tasarım ve imalat teknolojileri terimleri, otomotiv teknik terimler ve YDS yabancı dil ingilizce sınavında en çok çıkan kelimeler arama kutusu kullanılarak sorgulanabilmektedir.

Etiketler:

ters yöndeki elektrik akımını bir eşik değerden sonra geçirmeye başlayan diyot. Eşik değere kadar zener diyotu ters yöndeki akımı durdur

,

Enerji santralları

doğalgaz kombine çevrim santral terimleri

,

akışkan yataklı santral terimleri

,

konvansiyonel kömürlü santral terimleri

,

hidroelektrik santral terimleri

,
denizcilik terimleri
,
gıda terimleri
,
bilgisayar terimleri
,
inşaat terimleri
,
tasarım ve imalat terimleri
,
otomotiv terimleri
,
YDS yabancı dil kelimeleri