AnaSayfaya git
Teknik Terimler Sözlüğü (İng->Tür)
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
WA WE WH WI WO WR WY
WAG WAI WAL WAR WAS WAT WAV

water desalination

Tuzdan arındırma, suyu tuzsuz yapma, su tuz tasviyesi.

Desalinasyon, tuzsuzlaştırmaktır. Suda mevcut tuzu, mineralleri ve diğer safsızlıkları gidererek; içme, sulama, kullanma amaçlı su elde edilmesini hedefleyen proseslere genel olarak desalinasyon prosesleri adı verilir.

Deniz sularının desalinasyonu özellikle su sıkıntısı çekilen Orta Doğu'da yaygın olarak kullanılmaktadır. Dünyanın en büyük desalinasyon tesisi Ashkelon/İsrail'de bulunmaktadır.

Kaynak: wikipedi

< AnaSayfaya git Hakkında | Teknikvideo Ana Portal | Top 10 | Sözlükler | Login ^ Yukarı
© 2015 Admin User XHTML | CSS Powered by Glossword 

water desalination teknik teriminin bir anlamı da "Tuzdan arındırma, suyu tuzsuz yapma, su tuz tasviyesi.

Desalinasyon, tuzsuzlaştırmaktır. Suda mevcut tuzu, mineralleri ve" ifadesidir.Eğer water desalination ifadesinin anlamının "Tuzdan arındırma, suyu tuzsuz yapma, su tuz tasviyesi.

Desalinasyon, tuzsuzlaştırmaktır. Suda mevcut tuzu, mineralleri ve" ifadesinden ayrı olduğunu düşüyorsanız sitemizde "water desalination " ifadesini aratınız ve diğer sözlüklere de bakınız. Yine de water desalination ile ilgili farklı anlamlar olduğunu düşünürseniz water desalination ifadesini Google arama motorunda buraya tıklayarak aratınız. water desalination nedir? veya water desalination ne demek? diye de aratabilirsiniz. İngilizce Türkçe ve Türkçe İngilizce online sözlük olan bu Teknik Sözlük, Kategorilere ayrılmış binlerce teknik terim, söz ve sözcükleri sunmaktadır. Özellikle enerji santralları olan doğalgaz kombine çevrim, akışkan yataklı, nükleer, konvansiyonel kömürlü santraller ile hidroelektrik santrallerinde karşılaşılabilecek tüm kısımlara ait teknik terimler teknikvideo güvencesiyle sunulmaktadır. Aynı zamanda gıda terimleri, bilgisayar terimleri, denizcilik terimleri, inşaat terimleri, tasarım ve imalat teknolojileri terimleri, otomotiv teknik terimler ve YDS yabancı dil ingilizce sınavında en çok çıkan kelimeler arama kutusu kullanılarak sorgulanabilmektedir.

Etiketler:

Tuzdan arındırma, suyu tuzsuz yapma, su tuz tasviyesi.

Desalinasyon, tuzsuzlaştırmaktır. Suda mevcut tuzu, mineralleri ve

,

Enerji santralları

doğalgaz kombine çevrim santral terimleri

,

akışkan yataklı santral terimleri

,

konvansiyonel kömürlü santral terimleri

,

hidroelektrik santral terimleri

,
denizcilik terimleri
,
gıda terimleri
,
bilgisayar terimleri
,
inşaat terimleri
,
tasarım ve imalat terimleri
,
otomotiv terimleri
,
YDS yabancı dil kelimeleri