AnaSayfaya git
Teknoloji ve Mühendislik Terimleri Sözlüğü
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
G GA GR GU
Seçilen kelimeler: 9 page 1 of 1

1. g gravity; yerçekimi ivmesi
2. Gage ölçme cihazı veya enstrümanı
3. Gain kazanç; çıkış sinyali büyüklüğünün giriş sinyaline oranı, girdinin çıktıya dönüşüm oranı, ölçek faktörü olarak da ifade edilir.
4. Gain error kazanç hatası; fiilen gerçekleşen girdinin çıktıya dönüşüm oranının anma değerine göre farkı.
5. Gate 1. kapı, 2. bir sinyali durumuna bakarak tutan veya geçişine olanak veren mantık elemanı, 3. katı hal cihazlarındaki kontrol elemanı
6. Gateway birbirine benzemeyen iki veya daha fazla şebekeleri birleştiren düğüm noktası
7. Group technology Birbirlerine benzeyen ürün bileşenlerini kodlamada ve sınıflandırmada kullanılan teknik, ürün parçaları arasındaki benzerlik tasarım veya imalat yönünden olabilir.
8. Groupeware Grup şeklinde çalışan kişilerin ortak iş yapmalarına olanak veren ve verimliliklerini artırmak amacıyla geliştirilen yazılım türü.
9. GUI Graphical user interface; grafik kullanıcı arayüzü; ikon ve menülerden oluşan, yazılımlara erişim aracı
< AnaSayfaya git Hakkında | Teknikvideo Ana Portal | Top 10 | Sözlükler | Login ^ Yukarı
© 2015 Admin User XHTML | CSS Powered by Glossword 

teknik teriminin bir anlamı da "" ifadesidir.Eğer ifadesinin anlamının "" ifadesinden ayrı olduğunu düşüyorsanız sitemizde " " ifadesini aratınız ve diğer sözlüklere de bakınız. Yine de ile ilgili farklı anlamlar olduğunu düşünürseniz ifadesini Google arama motorunda buraya tıklayarak aratınız. nedir? veya ne demek? diye de aratabilirsiniz. İngilizce Türkçe ve Türkçe İngilizce online sözlük olan bu Teknik Sözlük, Kategorilere ayrılmış binlerce teknik terim, söz ve sözcükleri sunmaktadır. Özellikle enerji santralları olan doğalgaz kombine çevrim, akışkan yataklı, nükleer, konvansiyonel kömürlü santraller ile hidroelektrik santrallerinde karşılaşılabilecek tüm kısımlara ait teknik terimler teknikvideo güvencesiyle sunulmaktadır. Aynı zamanda gıda terimleri, bilgisayar terimleri, denizcilik terimleri, inşaat terimleri, tasarım ve imalat teknolojileri terimleri, otomotiv teknik terimler ve YDS yabancı dil ingilizce sınavında en çok çıkan kelimeler arama kutusu kullanılarak sorgulanabilmektedir.

Etiketler:

,

Enerji santralları

doğalgaz kombine çevrim santral terimleri

,

akışkan yataklı santral terimleri

,

konvansiyonel kömürlü santral terimleri

,

hidroelektrik santral terimleri

,
denizcilik terimleri
,
gıda terimleri
,
bilgisayar terimleri
,
inşaat terimleri
,
tasarım ve imalat terimleri
,
otomotiv terimleri
,
YDS yabancı dil kelimeleri